V dnešním článku si představíme bezpečné možnosti pro zhodnocení peněz. Navrhneme jednotlivé finanční produkty, které jsou vhodné pro opatrné investory.

Nenechávejte peníze zahálet

Spousta lidí si peníze nechává doma, nebo je mají na běžném bankovním účtu. Na běžném bankovním účtu bývá roční úrok okolo 0,1 procenta. Navíc vaše peníze požírá inflace, která je i přes 2 procenta ročně. Každý rok tak na běžném bankovním účtu přicházít o část svých úsport. Stejně tomu tak je, pokud máte peníze doma v šuplíku. Tam je zhodnocování peňez úplně nulové.

1. možností na zhodnocení peňez jsou spořící účty

Spořící účty fungují skoro jako běžné bankovní účty, takže peníze si můžete vybrat kdykoliv je budete opět potřebovat (to však může být i nevýhoda, pro lidi, kteří nemají disciplínu). Spořící účty mají průměrně roční úrok okolo 2 procent. Což je podle mě docela služné. Zajímávé zhodnocení nabízí Air Bank či ING Konto. Srovnání spořících účtů najdete v článků spořící účty srovnání.

Termínované vklady

U termínovaných vkladů se zavážete na určité období (třeba 2 roky), že peníze nebudete moci vybírat. Díky tomu vám banka nebo kampelička nabídne výhodnější podmínky. Peníze jsou však vázané a není tedy možné je kdykoliv vybrat, jako tomu je u klasického spořícího účtu. Mezi nejvýhodnější termínované vklady patří termínované vklady od WPB Capital či Zuno Bank.

Stavební spoření

Stavební spoření je i přes změny stále výhodné. Dnes jsou podmínky nastavené tak, že se vyplatí ročně poslat na stavební spoření maximálně 20 000 Kč (měsíčně to vychází na asi 1700 Kč), tak dosáhnete maximální státní podpory, která je ve výši 2 000 Kč. Roční úrok je u stavebního spoření většinou ve výši 2 procent, u starých smluv dokonce 3 procenta.

Další tipy na zhodnocení peněz

Pokud hledáte i investice s větším možným výnosem, tak se podívejte na článek do čeho investovat ? Tam jsou rozepsány jednotlivé možnosti, do čeho můžete v dnešní době investovat.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.