Dáme vám tipy na pravidelné investování. Nebudme vám však doporučovat různé nevýhodné produkty bank, které mají doslova mizivé zhodnocení.

Pravidelné investování je správné

Každý měsíc by nám měla z našich příjmů zbýt alespoň nějaká částka. Část z této částky dáme na spoření (poslouží nám třeba spořící účet) a druhou část můžete použít právě na pravidelné investování. Investování vám může přinést větší zhodnocení než spořící účet (je však třeba počítat s tím, že můžete i prodělat, to k investování prostě patří). Díky pravidelnému investování se však riziko rozkládá a je tak mnohem menší než při jednorázové investici.

Investujete pravidelně do dividendových akcií

Dividendové akcie jsou akcie stabilních společností, který svůj zisk rozdělují akcionářům pomocí dividendy. Když si zakoupíte dividendovou akcii, tak budete mít poté nárok na dividendu. Dividenda se většinou vyplácí jednou ročně a vyzvednete si jí v bance. Na investování do dividenových akcií stačí i malé částky, můžete tedy například každý měsíc investovat 5 000 Kč do dividendových titulů. Docela dost dividenových akcií je i na Pražské burze. Mohou jménovat: ČEZ, Philip Morris, Telefónica O2, Pegas Nonwovens, Fortuna. Další veškeré informace o dividendových akciích najdete v článku dividendové akcie.

Další možnost na pravidelné investování

Určitě by jste neměly bankám skončit na různé výhodné možnosti pro pravidelné investování. Jako jsou například podílové fondy, úroky jsou tam doslova směšné. Je třeba si najít takovou investici, která nám bude přinášet zajímavé zisky. Když nad tím přemýšlím, tak je docela těžké najít další možnosti, kde by jste mohly pravidelně investovat a přineslo by vám to nějaké zajímavé zhodnocení. Je samozřejmě, že kromě dividendových akcií můžete vsadit na růstové akcie. Jinak určitě doporučuji projít i článek do čeho investovat ?

Zkuste dolů do komentářů navrhnout další možnosti pro výhodné pravidelné investování.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.