Spousta lidí si vůbec neví rady kam investovat své peníze. V článku se dozvíte kam investovat své peníze. Máme rady jak pro opatrné investory, tak pro investory, kteří chtějí své peníze opravdu zhodnotit.

Investice by měla přinášet zisk

Lidé investují hlavně z toho důvodu, že chtějí aby jim to přineslo nějaký zisk. Čím více je investice riziková, tím větší může být potencionální zhodnocení vašich peňez. Je tedy důležité vědět, že špatná investice vám může klidně i pěkně prodělat. Proto je třeba vybírat takovou investici, aby vám opravdu vynesla nějaký reálný zisk.

Kam mohou investovat peníze opatrní investoři ?

Pokud nechcete jít do vůbec žádné rizika, tak vám zbývají tyto možnosti, na zhodnocení vašich volných peňez:

  • spořící účty – peníze můžete se spořícího účtu kdykoliv vybrat, to je hlavní výhoda. Průměrně roční zhodnocení se pohybuje okolo 2 procent ročně. V článku spořící účty srovnání najdete srovnání nejlepších spořících účtů v České republice.
  • termínované vklady – v České republice je divná situace v tom, že spořící účty jsou často výhodnější než termínované vklady. Měly by tomu být naopak, ale společnosti se v Česku zaměřují více na spořící účty. Daří se jim tak lépe přilákat nové klienty.
  • stavební spoření – u ustavební spoření se sice zhoršily podmínky, ale stále zůstává výhodná. Pokud budete ročně spořit 20 000 Kč, tak získáte od státu státní podporu ve výši 2000 Kč. Navíce stavební spoření lze využít pro výhodný úvěr ze stavebního spoření.

Možnosti kam investovat peníze ?

Předchozí možnosti vám často nevydělají ani na inflaci, která požírá naše úspory. Pojďme si tedy představit možné investice, které vám mohou nabídnout opravdu zajímavé zhodnocení vašich volných peňez. Jsou to tyto investice:

  • vlastní podnikání – je podle mě vůbec nejlepší možností jak můžete zhodnotit vaše peníze. Ne každý však chce podnikat a proto to není vhodné pro každého. Ale peníze se vám tak mohou zůročit opravdu o hodně procent.
  • akcie – je možno se zaměřit na růzstové akcie nebo dividendové akcie. Růstové akcie jsou akcie firem, které mají potenciál ještě hodně růst. Naopak dividendové akcie jsou akcie stabilních firem, které už moc nerostou a zisk vyplácejí akcionářům pomocí dividendy. Takové dividendy najdete i na Pražské burze.
  • nemovitosti – investice do nemovitostí jsme si blíže rozebraly v článku investice do nemovitostí.
  • další investice – spoustu dalších tipů na investice najdete v článku nejlepší investice.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.