Dnes si rozebereme jak nejlépe investovat peníze? Znáte přece přísloví že peníze dělají peníze. Chytré investice nám přinesou další peníze. Zmíníme také veškeré zajímavé investice, které jsou k dispozici.

Investice vám může přinést reálné zhodnocení peňez

Hodně lidí stále věří tomu, že jim spořící účty nebo termínované vklady mohou přinést nějaké zhodnocení. Spíše jsou díky inflaci obírání o své peníze a jejich peníze ztrácejí hodnotu. Pokud chcete opravdu zhodnotit své peníze, tak musíte vyzkoušet nějaké investice. Vždy však investujte jen do toho, čemu opravdu rozumíte. Nikdy nedejte na rady různých finančních chytráku! Máte přece vlastní hlavu!

Jak nejlépe investovat peníze ? Projděte si jednotlivé možnosti

Než by jsme se vám snažily vnutit nějaké investice, tak vám raději nabídneme soupis investic, které vám mohou nabídnout zajímavé zhodnocení. Jsou to tyto investice:

  • rozjezd vlastního podnikání – podnikání vám umožnuje zhodnocovat peníze opravdu o hodně procent. Limitem jsou jen vaše vlastní schopnosti. Zapřemýšlejte o tom, jestli by nebylo dobré začít podnikat. Ne každý však na to má povahu a předpoklady.
  • dividendové akcie – dividendové akcie jsou podlě mě hodně dobrou investicí. Dividendové akcie jsou akcie stabilných firem, které vyplácejí své zisky pomocí dividendy. Dividenda je většinou vyplácena ročně. Výhodou je, že každý rok máte určitý zisk z dividendy. Můžete si tak vytvořit pasivní příjem z dividend. Na Pražské burze můžete koupit například tyto dividendové akcie: ČEZ, Fortuna, Telefónica O2 (taday ale budou dividendy klesat), Philip Morris.
  • webové stránky – zakoupíte webové stránky z návštěvností a poté můžete na těchto stránkách prodávat internetovou reklamu, to vás přináší pravidelně příjmy. Je to další zajímavá možnost pro generování pasivních příjmů.
  • růstové akcie – náku akcií takových firem, které mají potenciál, že budou hodně růst. Někdy to je však hodně těžké odhadnout, ale když se to povede, tak vám to přinese vysoké výnosy.
  • investice do nemovitostí – dnes už nenabízí tak vysoké zhodnocení, ale je dobrou ochranou před inflací. Výhodou je, že jsou v současné době levné hypotéky (nízké úrokové sazby). Více jsou to rozebíraly v článku investice do nemovitostí.
  • umění – investice do umění je vhodná pouze pro lidi, kteří umění opravdu rozumějí. Jinak by jste mohly také hodně prodělat.
  • koupě firmy – pokud máte k dispozici větší sumu, tak můžete koupit nějakého fungujicí firmu. Pokud si sestavíte dobrý tým, tak tam nemusíte být ani fyzicky přítomni.
  • zlato, stříbro – zlato i stříbro jsou vhodné zejména jako ochrana před inflací. Investici do zlata jsme rozebíraly v článku investice do zlata. Více o stříbře najdete v článku investice do stříbra.
  • orná půda – plocha orné půdy se neustále zmenšuje a proto bude orná půda stále více cenná. Investice do orné půdy je skvělou investicí během krize.
  • stavební pozemky – dobré zhodnocení vám může přinést nakupování stavebních pozemků, ještě lépe takových pozemků, které se stavebními pozemky teprve stane. Koupíte za cenu orné půdy a prodáváte za cenu stavebního pozemku. Pokud se vám to povede, tak zhodnocení bude opravdu hodně vysoké.

Další články z rubriky

Štítky: , , , , ,

Komentáře uzavřeny.