Povíme si nějaké základní informace o investování pro začátečníky.

Určete si investiční horizont

Hned na začátku si určete, jestli se bude jednat o investici na krátkou dobu nebo se bude jednat o dlouhodobou investici. Z toho pak také bude vyplývat vaše investiční strategie. Vždy je také důležité rozumět tomu do čeho investujeme. Vždy by jsme si měly dohledat co nejvíce informací a poté se kvalifikovaně rozhodnout. Z rezervou bych určitě bral doporučení různých finančních expertů.

Růstové akcie nebo dividendové akcie

Pokud chcete větší zhodnocení, tak musí určitě investovat do akcií, které mají potenciál hodně růst. Jedná se často o začínajicí firmy, které mohou do budoucna hodně růst. A tak vám mohou přinést zisk. Pro opatrné investory jsou dle mě vhodné dividendové akcie, kdy je vám vyplácena většinou jednou ročně dividenda. Výhodou tedy je, že získáváte určitý pasivní příjem. Blíže jsme dividendové akcie rozebíraly v článku dividendové akcie.

Další možnosti do čeho můžete investovat

Nemusíte investovat pouze do akcií, existuje spousta dalších možností, jak můžete zhodnotit vaše volné peníze. Ať už to je rozjezd vlastního podnikání nebo investice do nemovitostí. V článku s názvem do čeho investovat, najdete spoustu dalších tipů na zajímavé možnosti, jak můžete investovat své volné peníze.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.