Investiční diamanty se hodí zejména na investicí na delší dobu (více než 10 let). V článku se dozvíte více informací o investičních diamantech.

Co jsou to investiční diamanty ?

Investiční diamanty jsou diamanty, které mají mezinárodním certifikát. Tento certifikát vydává pouze Gemologickou laboratoř. O ceně a kvalitně diamantů rozhodují hlavně tyto 4 parametry:

  • barva
  • čistota
  • velikost
  • brus

Investiční diamanty mohou růst

Investiční diamanty mohou stejně jako každá jiná investice buď růst nebo klesat. U diamantů je hlavně problém s tím, diamant výhodný prodat. K ocenění diamantů se využívá Rapaport diamond report. Obchodníci od vás však vykoupí diamanty jen za část ceny uvedené v Rapaport diamond report. Často získáte pouze 60 procent z ceny uvedené v tomto ceníku. Více se můžete dočíst v článku investice do diamantů.

Pro koho jsou vhodné investiční diamanty ?

Investiční diamanty je vhodný pouze jako investice na dlouhou dobu. Doporučeje se investovat na více než 10 let. Ideálně ještě mnohem déle. Diamanty obecně slouží spíše jako ochrana před inflací. Pro další tipy na investice doporučuji přečíst článek do čeho investovat ?

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Komentáře uzavřeny.