Investice do zlata je v poslední době hodně rozšířená. Investice do zlata slouží především k tomu, aby byla uchována hodnota vašich peňez. Slouží jako určitá ochrana před inflací.

K čemu slouží zlato ?

Dříve se zlato používalo jako platidlo, sloužilo také jako bankovní rezerva. Zlato si dnes získává hlavně díky tomu, že Evropa ale i další země jsou v krizi. Lidé tak nakupují zlato, aby se ochránily před případnou inflací, která by jim zcela znehodnotila jejich peníze. Hlavní výhodou zlata tedy je, že neztrácí svoji hodnotu.

V jakém formě můžeme investovat do zlata ?

Někteří lidé raději preferují fyzické držení zlata, některým zase postačí cenné papíry. Představíme si jednotlivé možnosti jak můžete investovat do zlata:

  • zlaté cihly – výhodou je, že se prodává v různých velikostech. Zlaté cihly budete mít fyzicky k dispozici, je tedy třeba je někde uschovat. Buď v domácích podmínkách nebo za nějaký poplatek v bance.
  • zlaté mince – mince mají i uměleckou hodnotu a jejich hodnota v čase roste. Zlaté mince vám mohou nabídnout hodně zajímavé zhodnocení.
  • šperky – myslím ale pouze kvalitní šperky. Ale tuto možnost zminňuji spíše okrajově.
  • ETF fondy – nakupujete cenné papíry v podobě zlata. Fond si však bude vždy účtovat určité poplatky.

Můj názor na investice do zlata

Podle mého je v dnešní době investice do zlata spíše nafouklá bublina. Finanční odborníci dnes hlásají, ať lidé nakupují zlato. A většina lidí to opravdu začíná dělat. A jak něco začíná dělat většina, tak je to většinou špatné. Používejte vždy vlastní mozek a nenechávejte se ovlivňovat nějakými chytráky.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.