Investice do stříbra je jednou z dalších možností jak se ochránit před případnou inflací. Rozebereme si podrobnějši investice do stříbra.

Stříbro

Stříbro je většinou hodně závislé na zlatě, když roste zlato tak roste i cena stříbra. Stejně to je při poklesech ceny. Stříbro je tedy dost navázané na zlato (přečtěte si článek investice do zlata). Stříbro se používá hlavně v elektronice, ale také při výrobě šperků. Používá se také při výrobě zrcadel a baterií.

Jak investovat do stříbra ?

Je lepší investovat přímo do fyzického stříbra, než pouze do cenných papírů se stříbrem. Velkou nevýhodou investicí do stříbra je, že musí zaplatit i DPh (v současné době je ve výši 20 procent). Stříbro je dle mě lepší držet delší dobu a brát to jako investici na dlouhou dobu. Nejlépe předát z generace na generaci.

V jaké podobě realizovat investice do stříbra ?

Doporučuji nakupovat stříbrné likvidní slitky, ty jdou případně nejlépe na odbyt. Investice do stříbra je dle mě spíše pro lidi, kteří tomu opravdu rozumí. Pokud tomu nerozumíte, tak raději investujte do něčeho jiného. ( další možnosti jsou třeba investice do zlata nebo investice do nemovitostí).

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.