Investice do nemovitostí vám při dobrém výběru nemovitosti zajistí udržení hodnoty vašich peňez. Díky pronájmu vám nemovitost můžete také generovat pasivní příjmy.

Pořízení nemovitosti

Investice do nemovitostí jsou pro mnoho lidí synonymem jistoty, protože nemovitost fyzicky držíte. U nemovitosti je však strašně důležité levně a výhodně nakoupit. Právě cena koupě nemovitosti rozhoduje o tom, jestli bude vaše investice do nemovitostí výhodná či ne. I u nemovitostí můžete stále hodně vydělat, ale je třeba počítat s tím, že vždy můžete i hodně prodělat. Hlavně při špatném nákupu nemovitosti.

Jakou podobu může mít investice do nemovitostí ?

Samotná investice do nemovitostí může mít více podob. Představíme si jednotlivé možnosti jak můžete investovat do nemovitosti:

  • nákup stavebního pozemku – ideáln je nakoupit takový pozemek, který se stavebním pozemkem teprve stane. To je pak zhodnocení investice opravdu hodně vysoké.
  • koupě bytu – byty jsou nejlepší možností na pronajímání. Nejlepší na pronájem je byt velikosti 1+1, o tyto byty je největší zájem.  Maximum je 2+1, o větší byty není při pronájmu často zájem.
  • koupě rodinného domu – i rodinný domek lze pronajímat, ale je to těžší než u bytů. Navíc pořizovací cena rodinného domu je vyšší.
  • nemovitostní fondy – nemusíte nemovitost fyzicky kupovat, můžete vyzkoušet nemovitostní fondy. Raději však doporučuji předchozí možnosti. To jsou investice do reálné hodnoty.

Hypotéky jsou rekordně nízko

V dnešní době jsou hypotéky v Česku rekordně nízko. Roční úrokové sazby jsou rekordně nízké. To je výhodné pro lidi, kteří by chtěly nákup nemovitosti fincovat pomocí hypotéky. Dnes je ideální zvolit delší dobu fixace. Klidně bych zvolil fixaci v době trvání 5 let, minimálně 3 roky. Dnes je výhodné si úrokovou sazby zafixovat na co nejdelší dobu. Další výhodou pak, že je zaplacené úroky si můžete odečíst z vašich daní. Vlastně tak můžete platit jen část úroků z hypotéky.

Vyplatí se dnes investice do nemovitostí ?

V dnešní době není možné čekat, že vám investice do nemovitostí přinese nějaké závratné zhodnocení. Nemovitost vám však může generovat pravidelné peníze z pronájmů. Nemovitosti dnes spíše slouží k uchování hodnoty. Podle mě jsou dnes ceny ještě hodně vysoké a budou dále klesat. Například ceny bytů v Brně jsou opravdu hodně přepálené.

Při koupi nemovitosti si vždy najděte dostatek informací o nakupované nemovitostí. Buďte také pozorní při prohlídce nemovitosti. Je třeba také hledat takové nemovitosti, které budete moci koupit hodně levně. Na takových pak můžete opravdu hodně vydělat. Chce to však dostatek zkušeností.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Komentáře uzavřeny.