Investice do diamantů jsou jednou z méně tradičních investicí. Patří tedy mezi alternativní investice. Dozvíte se více informací o investování do diamantů.

Diamanty

Diamanty jsou malé přírodní nerosty, které v sobě koncentrují obrovskou hodnotu. Například diamant o hmotnosti 1,5 gramu má hodnotu okolo 1 000 000 Kč. Jedná se tedy o velkou koncentraci hodnoty. Většina lidí zná asi diamanty v podobě šperků pro ženy, ale diamanty se používají také na řezné a brusné nástroje.

Jak investovat do diamantů ?

Investice do diamantů je určená spíše na delší investeční horizont. Minimálně tak na 10 let, ideální je si diamanty předávat z generace na generaci. Diamanty mohou být jednou z možností, jak se chránit před případnou vysokou inflací (před inflací chrání také investice do zlata nebo investice do nemovitostí). Investiční diamant je prodáván v podobě briliantového bruse. Každý diamant má vystaven svůj certifikát. I diamanty je možné obchodovat na burzách. Vůbec největší burza z diamanty je v Belgii (v městě Antverpy). Ale diamanty je možné přes různé společnosti nakoupit i v České republice.

Co rozhoduje o ceně investičních diamantů ?

Ptáte se co má vlastně vliv na cenu investičních diamantů? Jako základní vlivy na cenu se uvádějí: hmotnost, barva, čistota a brus. Vyjádření hmotnosti diamantu je v karátech. Nejvíce jsou oblíbené diamanty s výraznými barvami (růžová, modrá, červená).

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Komentáře uzavřeny.