V dnešním článku si povíme do čeho je výhodné investovat. Představíme vám jednotlivé možnosti pro investice, které se nabízejí.

Investice nám přinesou další peníze

Spousta lidí své peníze škudlí na spořícím účtu nebo termínovaném vkladu, díky tomu přicházejí o své peníze díky inflaci a také nezískávají žádné zhodnocení investice, jako by tomu mohlo býti i jiných druhů investic. Investice jsou sice více rizikové, ale nabídnou vám lepší zhodnocení. Jedinou cestou jak dnes zhodnocovat své peníze, je své volné peníze investovat. Přestaňte šetřit a začněte investovat!

Do čeho tedy můžeme investovat ?

Při investicích je podle mě hodně důležité se vždy řídit vlastní hlavou a neposlouhat různé finanční chytráky (kteří chtějí pouze prodat svoje produkty). Níže vám nabídneme výpis investicí, které stojí v současné době za zvážení. Jsou to tyto investice:

  • vlastní podnikání – nejlepší možností jak zhodnotit své volné peníze je investovat je do vlastního podnikání. Rozjeďte vlastní podnikání a můžete si tam zhodnocovat své peníze. Zhodnocení záleží je na vašich schopnostech. Mám rád takové investice, kdy to máte pevně ve svých rukách.
  • akvizice firmy – můžete také koupit fungujicí firmu. Při sestavení správné týmu se může jednat o investici bez vaší účasti.
  • investice do rozjíždějicí firmy – někteří lidé shánějí investora pro rozjezd svého podnikání. Získáte určitý podíl ve firmě. Můžete hodně získat, ale také hodně prodělat. Naberete ale spoutu zkušeností.
  • webové stránky – můžete zkupovat webové stránky a na těchto webových stránkách poté prodávat internetovou reklamu. Všechny média se postupně přesouvají na internet.
  • dividendové akcie – jsou takové akcie u kterých je pravidelně vyplácena dividenda. Dividendové akcie jsou většinou akcie velkých stabilních firem, které pomocí divident vyplácejí svůj zisk akcionářům. Na Pražské burze patří mezi takové akcie třeba ČEZ, Philip Morris ČR.
  • růstové akcie – investice do takových akcií, které mají velký potenciál růst. Jedná se většinou o začínajicí firmy. Opět je možné velké zhodnocení, ale také velká ztráta. Záleží na výběru konkrétní akcie.
  • nemovitosti – můžete investovat do nemovitostí, které budete poté pronajímat. Nejlepší jsou malé byty. Blíže jsme toto téma rozebíraly v článku investice do nemovitostí.
  • orná půda – plochy orné půdy se neustále změnšují. Je zastavěno stále více ploch. Proto bude také cena orné půda postupně růst. Nákup orné půdy je dobrý jako ochrana před inflací. Je však třeba říci , že pronájmy orné půdy jsou opravdu hodně nízké.
  • garáž – ve větších městech je možné zakoupit garáž a poté ji pronájímat za měsíční pronájem. Získáte tak pravidelný měsíční příjem. Ideální je koupit garáž tam kde je málo parkovacích míst a garáží. Garáže si lidé také pronajímají jako ochranu před zloději.
  • nákup komodit – komodity si udržují svoji hodnotu i během inflace.

Dolů do komentářů pod článek, můžete přidávat další zajímavé tipy na to do čeho investovat. Určitě jsme na spoustu investicí ještě zapoměly.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.